Rottefella

Námorník, odvážny lyžiar, mechanický inžinier a vynálezca Bror With, ktorý žil v rokoch 1900 – 1985 v Osle je spojený so vznikom značky Rottefella. V roku 1927 vymyslel nové revolučné bežecké viazanie, ktoré si vytvoril pre bežecký závod. Pre montáž použil súčiastky z niekoľkých starých bicyklov, ktoré v kováčskej peci premenil na bežecké viazanie nového typu.

Pred štartom pretekov si jeho netradičného viazanie všimol korunný princ Olav, prítomný medzi divákmi, a zavolal na neho : „Aký druh viazania používaš?“ Bror okamžite odpovedal: „Ale, sú to len dve pasce na potkany ( rat traps ), ktoré som kúpil v železiarstve! „A práve z tohto slovného spojenia vznikol názov Rottefella. Viazanie bolo neskôr patentované a stalo sa štandardom pre nasledujúcich 50 rokov. Nórsky vojenský tím ho používal počas olympijských hier v sv. Moritzi roku 1928, kde vyhral zlatú medailu a značka sa dostala do podvedomia. Od tej doby si toto viazanie pripisuje rad víťazstiev v pretekoch.

Nové produkty sú vyvíjané 3D počítačovú technológiou, čo umožňuje presnejšiu a rýchlejšiu konštrukciu prototypov. Vďaka spolupráci s pretekármi je dosiahnutá konečná kvalita výrobkov.

Vysoká kvalita, kreatívne dizajn a najnovšie technológie z Rottefelly robia svetovú jednotku v oblasti lyžiarskeho vybavenia.

Zobrazené všetky 3 výsledky

  • Basic NNN

    39,00  s DPH
  • Exercise skate black NIS

    48,00  s DPH
  • XCELERATOR SKATE

    75,00  s DPH